Humor je koření života. Bez srandy to prostě nejde! Nabídka autorům Archív čísel Návštěvní kniha

   Chci zasílat časopis
   na můj email:

Váš email nebudeme nikomu poskytovat. Po vložení emailu se otevře stránka, kde si zašlete potvrzovací email, čímž získáte nárok na zasílání dvou časopisů naší redakce zdarma. Magazínu KAPKA SMÍCHU a jeho přílohy letáku Z.F.I.

Náhledněte do čísla
Klikněte pro zobrazení vtipů z aktuálního čísla
Staň se mecenášem
kultury, zasponzoruj nás
libovolnou částkou:

  Facebookaři zde


  Ven na internet


  Anketa magazínu

Miniaplikace

  Počet koukačů

Aktualní číslo
Spolupráce
Naši autoři
Reklama
Výměnná reklama
Facebook line
Kmenoví partneři
Guestbook
Soutěže
Pro autory
MarketWALL


  Kontaktujte nás


Web magazín KAPKA SMÍCHU


Nechceme vystupovat v podobě tradičního papírového periodika. Jsme nevýdělečný nadšenecký časopis, který vydělává pouze drobné příjmy na úrovni sponzoringu. Mikrozisky vynakladáme pro zaplacení webhostingu a nákladů spojených s provozem tohoto magazínu. KAPKA SMÍCHU se zrodila hlavně proto, abychom se zviditelnili a mohli s dalšími amatérskými (ale i zavedenými) autory vytvořit určitou tradici. S tímto časopisem pak tvoříme prostor pro začínající autory, kteří nejsou známí a zatím moc viditelní. Oblasti jako je KOMIKS, hádanky, minisérie aj. ... V budoucnu budeme vydávat časopis i v papírové podobě, ale pouze okrajově jen pro vážné zájemce. V elektronické podobě budeme VŽDY ZDARMA.

Náš časopis má podobu občasníku. Od roku 2015 se ovšem snažíme občasník přiblížit dvouměsíčníku. Momentálně na něm pracují dva lidé a několik přispěvatelů. Práce na časopisu je bez honoráře, nadšenecká a amatérská. I přesto, že vystupujeme jako amatéři, chceme něco málo veřejnosti ukázat. Hodláme se tímto bavit, relaxovat a rozvíjet svůj koníček a všech, co s námi budou spolupracovat. Těšíme se na každý dobrý vtip, obrázek, komiks, příspěvek. Chceme dokázat, že i studenti a jednotliví amatéři mají schopnost vytvořit zábavu s pointou, nekomerčně a zajímavý příběh.

RUBRIKY ČASOPISU

ART REVUE NA INTERNETU
V této rubrice se snažíme najít nové mladé autory, kteří kreslí a malují a věnují se výtvarnictví. Ať už se jedná o traditional art nebo o jiné žánry v tomto uměleckém odvětví, převážně spíše mimo karikaturu a tradiční kreslený humor. Pro ten je vyhrazen zbytek časopisu. V ART REVUE cestujeme po facebooku a internetu snažíme se hledat mladé autory, kteří nejsou příliš známí, ale jsou něčím zajímaví.
Literární průlet
Jelikož náš časopis není jen o humoru, ale trochu i o literatuře tak věnujeme jednu, ale většinou více stran v redakční literární příloze "Literární průlet". Pokud pro dané číslo nemáme mnoho příspěvků, pak je rubrika vytrídána "Malým koutkem poezie". Většinou však máme vždy více autorů a představujeme ukázky z jejich tvorby a krátké povídáme o nich samých.
FOTOŠTĚKY
Snažíme se v každém čísle věnovat jednu stranu několika vtipným fotografiím. Ne takovým těm, které běží na různých serverech a na facebooku je horda puberťáků sdílí a někdy je k nim připsán nějaký výrok. Skupiny s vtipy apod. Naopak hledáme fotky vaše, které nám zasíláte, nebo fotky z vláken, či jiných zdrojů, které jsou tzv. ze života. Často i s méně čtených cizojazyčných blogů, kde najdeme nějakou raritní zprávu. Tyto fotky našeho autorství, či propůjčené z jiných koutů světa, pak s komentářem publikujeme v naší rubrice.
PRASÁRNIČKY
Téměř v každém čísle má 1-2 strany tato rubrika. Jelikož čtenáři našeho časopisu (čili VY) v několika anketách označili, že je baví nejvíce humor erotický, již déle jak rok publikujeme tuto růžovočervenou rubriku plnou lechtivého humoru. Tyto vtipy jsou velice populární a jsou jich na internetu miliony. Jak si všímáme takový humor vás málokdy omrzí, a proto se rádi podílíme na tvorbě této rubriky.
Povídková zastavení
V rámci našeho časopisu rádi publikujeme povídky známých i méně známých autorů, kteří mají vždy nějaký zajímavý příběh a rádi jej propůjčí našemu časopisu. Jelikož chceme zachovat zhruba 50:50 literaturu a humor, pak tato rubrika slouží právě k příjemnému posezení u odpočinkového čtení.
Na vážno
Ačkoliv tento časopis není stvořen pro vážná témata jsou společensky zajímavé témy, které bychom i tak rádi zařadili do našeho časopisu. Opět to spadá do té literární sféry našeho periodika. Zhruba 1-2 strany toho, co nám leží na srdci, či na játrech (jak používá náš šéfredaktor) jsou témata, která se týkají často společnosti napříč generacemi a skupinami. Možná některé téze otevíráte i vy, když nám občas napíšete nějaký email. Reakcí na náš časopis zatím není mnoho, ale už nám postupně píšete různé reakce a často mezi nimi se dostáváme k hovorům, které přímo nesouvisí s tvorbou. Proto se máte na co těšit. ;)

Časopis najdete převážně na facebooku, ale i na jiných místech na internetu.


Honoráře pro autory, přispěvatele

Pro pololetí 01/2015-06/2015, ale i 07/2015-12/2015 neplatíme autorům honoráře, kromě placené soutěže, kdy autor nejlepšího vtipu daného čísla obdrží 100,- Kč tedy symbolickou výhru za snahu.

      © Copyright   Klub Kklh KAPKA SMÍCHU & Jan Zartia & Z.F.I.